Gdzie jest różnica?

Kluczowe różnice pomiędzy kosmetykami HELAN a innymi markami:


Kosmetyki HELAN posiadają w swoim składzie o wiele więcej aktywnych substancji niż kosmetyki konwencjonalne. Każdy składnik w nich zawarty, a nie tylko substancje aktywne, odżywczo działa na skórę. W kremach i balsamach konwencjonalnych, surowce aktywne biologicznie stanowią tylko pewien, niezbyt wysoki, procent składu. Reszta emulsji (woda i tłuszcze) to substancje obojętne dla skóry.


W biokosmetykach HELAN zawartość substancji aktywnych wynosi nawet 99%!, a reszta emulsji, jak również substancje pomocnicze, niosą w sobie wiele wartości dla skóry.


Faza wodna


Woda w kosmetykach konwencjonalnych, to zwykła zdemineralizowana woda, a czasem woda mineralna. Natomiast połowa wody zawartej w biokosmetykach HELAN to hydrolaty – wody kwiatowe.
Hydrolaty mają właściwości dezynfekujące, tonizujące, łagodzące oraz zwiększają wilgotność skóry przygotowując ją do lepszego wchłaniania substancji czynnych i lipidów.

Faza olejowa

Faza tłuszczowa w kosmetykach konwencjonalnych to w przeważającej ilości olej mineralny. Faza tłuszczowa
w biokosmetykach HELAN, to oleje roślinne nierafinowane, pozyskiwane w wyniku prowadzonego na zimno tłoczenia surowców.
Nie są one poddawane dalszej obróbce. Z tego powodu wykazują działanie nie tylko jak typowe środki natłuszczające, ale także jako cenne źródło substancji biologicznie aktywnych: witamin, steroli, enzymów. Prowadzone badania potwierdzają, że uwalnianie substancji biologicznie aktywnych z podłoża biozgodnego ze skórą, a takie są oleje roślinne, jest wielokrotnie wyższe niż z podłoża mineralnego.

Konserwanty

W naszych kosmetykach stosujemy konserwanty identyczne z naturalnymi, głównie te, które używane są do konserwowania żywności. Stosowane są one w niskich procentach, ponieważ dodatkową funkcję konserwującą spełniają zapachy, czyli olejki eteryczne.

Substancje zapachowe

Stosujemy wyłącznie naturalne olejki eteryczne lub kompozycje z nich zbudowane. Olejki eteryczne są źródłem substancji aktywnych i co najważniejsze, jako jedne z niewielu substancji, mają zdolność przenikania w głąb skóry.

Znajdź nas

Buszujące Helanki

Aktualnie gościmy 20 osób

Baza wiedzy

Porady eksperta

Pobierz katalog