Cera Wrażliwa

Skóra delikatna, wrażliwa
Łuszcząca się, zaczerwieniona, podrażniona, to reakcja obronna skóry na ciągłe działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, które zaburzają skład warstwy hydrolipidowej skóry.
Skóra nagle staje się nadreaktywna, wrażliwa i delikatna. Przyczyną nadwrażliwości jest przede wszystkim stres w połączeniu z czynnikami zewnętrznymi, takimi jak warunki pogodowe, czy suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach.
Zimą podrażnienia może wywołać zimno i wiatr, które zmniejszają naturalną barierę ochronną hydrolipidową;
Nagłe zmiany pomiędzy ciepłymi, przesuszonymi pomieszczeniami, a chłodem na zewnątrz powodują, że naczynia krwionośne w skórze rozszerzają się i kurczą na przemian, wywołują zaczerwienienia na twarzy.
Zanieczyszczenia powietrza w miastach, w połączeniu z wilgotnością, tworzą smog. Toksyczne substancje w nim zawarte są bardzo szkodliwe, szczególne, że mają dużą łatwość wiązania się z sebum na skórze i długotrwale podrażniają skórę.
Podczas miesięcy letnich główną przyczyną podrażnień jest promieniowanie ultrafioletowe. Niewystarczająca lub niewłaściwa ochrona skóry jest podstawową przyczyną odwodnienia i zaczerwienienia, szczególnie skóry delikatnej i wrażliwej.
Wszystkie te czynniki w rezultacie wywołują stany zapalne, zaczerwienienie, pieczenie.
Tylko stała pielęgnacja może przywrócić blask delikatnej skórze i dać jej promienny wygląd. Dlatego kosmetyki do pielęgnacji muszą być specjalnie dostosowane aby chronić, odbudowywać i dawać poczucie zadowolenia.

LINEA VISO 4
PROGRAM PIELĘGNACJI SKÓRY
Cera delikatna, wrażliwa
  • delikatne oczyszcza
  • łagodzi i odświeża
  • eliminuje stosowanie substancji drażniących (sztucznych barwników i zapachów, szkodliwych konserwantów)
  • odżywia i zmiękcza
  • chroni przed promieniami słonecznymi i zanieczyszczeniami
Nie znaleziono produktów spełniających zadane kryteria

Wyszukiwanie zaawansowane

Nazwa produktu
Kategoria
Cena od
Cena do
Szukaj

Znajdź nas

Buszujące Helanki

Aktualnie gościmy 26 osób

Baza wiedzy

Porady eksperta

Pobierz katalog